Stavebný systém

Použitie VARIANT-HAUS®
Systém VARIANT-HAUS® sa používa ako debnenie nosných a nenosných vnútorných a vonkajších stien budov. Po vyplnení betónom zostávajú tvarovky z EPS trvalou časťou steny, a tak prispievajú k celkovému tepelnému odporu stenovej konštrukcie. Počas zalievania betónovou výplňou debniace tvarovky prenášajú tlak čerstvého betónu vlastnou pevnosťou, pevnosťou zámkových spojov a rozperiek.

Požiarna odolnosť
Pri minimálnej hrúbke priebežného betónového jadra 150 mm a minimálnej triede betónu C 16/20 podľa tabuľky 1 prílohy C ETAG 009, požiarna odolnosť steny je pre nosné steny REI 120 a nenosné steny EI 120.

Ochranný činiteľ
Ochrana proti korózii, VARIANT-HAUS® neobsahuje oceľové komponenty.

Biologický činiteľ
Dostatočne odolný voči plesniam, baktériám, riasam a hmyzu.

Pre viac info navštívte stránku www.variant-haus-group.de

 

Galéria


Stavebný systém


Typ steny Menovitá hrúbka
vnútornej steny tvarovky
Menovitá hrúbka
betónového jadra
Menovitá hrúbka
vonkajšej steny tvarovky
Celková hrúbka
steny (bez omietky)
Celková hmotnosť steny (bez omietky)
  (mm) (mm) (mm) (mm) (kg/m2)
Standard 50 150 50 250 362
Iso block 50 150 150 350 364
Iso block 50 150 250 450 366

 

 

 

 

 

Kotvenie systému


Obrazy sa spravidla upevňujú na stenu s háčikmi v tvare X. Pri háčiku v tvare X sa klinec vedie a tak sa nemôže v omietke zlomiť. Jednoduchý klinec udrží hmotnosť do 4 kg. Pre ťažké hmotnosti sa musí použiť dvoj- alebo trojklincový háčik v tvare X.

Väčšie obrazy, ľahšie nástenné regály a menšie nástenné skrine sa ukotvia do betónového jadra bežnou hmoždinkou. Kvôli hrozbe odlomenia v 5 cm vnútornej izolácii by mali byť hmoždinky zaťažené len s cca 30% hmotnosti.

Pri závesných stenách, schodiskových zábradliach atď. je možnosť vyhĺbiť vnútornú izoláciu a tak vytvoriť miesto na úchyt, ktorý sa vytvorí pripevnením dreveného klinu s rozmerom 4 x 6 cm. Tým sa zabráni zlomeniu skrutiek. Pred omietnutím by mala byť nanesená sieťka.

Ťažké upevnenia v interiéri, ako umývadlá, toaletné misy, ťažké nástenné skrine a pod. sa upevňujú pomocou hmoždín
určených na zavesenie ťažkých predmetov. Pri priečnom zaťažení sa hmoždina upevnení s montážnym cementom do vyhĺbenej 5 cm vnútornej izolácie. Tým sa zabráni jej zlomeniu.

Články


Túžite bývať vo svojom už za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®

Máte chuť realizovať sa a stavať si svoj „sen“ v podobe domčeka už teraz? Ak áno, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

Zdroj: www.polyform.sk, 22.06.2021

 

 

Výstavba domu už za 2 mesiace? Realita s Variant-Haus®

Pokiaľ sa s prichádzajúcou sezónou chystáte stavať a začať realizovať svoj „sen“, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

Zdroj: www.polyform.sk, 22.04.2021

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť: Prvý týždeň od začiatku stavby

Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Dôkazom tohto tvrdenia je rodinným dom v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš. Ako to vyzerá na stavbe domu po týždni od začatia stavebných prác?

Zdroj: www.uss.sk, 28.11.2014

 

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť: Plánujeme stavbu

Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Dôkazom tohto tvrdenia je rodinným dom v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš. Ako to vyzerá na stavbe domu po týždni od začatia stavebných prác?

Zdroj: www.uss.sk, 28.11.2014

 

Projekty


Prílohy