Stavebný systém

Použitie VARIANT-HAUS®
Systém VARIANT-HAUS® sa používa ako debnenie nosných a nenosných vnútorných a vonkajších stien budov. Po vyplnení betónom zostávajú tvarovky z EPS trvalou časťou steny, a tak prispievajú k celkovému tepelnému odporu stenovej konštrukcie. Počas zalievania betónovou výplňou debniace tvarovky prenášajú tlak čerstvého betónu vlastnou pevnosťou, pevnosťou zámkových spojov a rozperiek.

Požiarna odolnosť
Pri minimálnej hrúbke priebežného betónového jadra 150 mm a minimálnej triede betónu C 16/20 podľa tabuľky 1 prílohy C ETAG 009, požiarna odolnosť steny je pre nosné steny REI 120 a nenosné steny EI 120.

Ochranný činiteľ
Ochrana proti korózii, VARIANT-HAUS® neobsahuje oceľové komponenty.

Biologický činiteľ
Dostatočne odolný voči plesniam, baktériám, riasam a hmyzu.

Galéria


Stavebný systém


Typ stenyMenovitá hrúbka
vnútornej steny tvarovky
Menovitá hrúbka
betónového jadra
Menovitá hrúbka
vonkajšej steny tvarovky
Celková hrúbka
steny (bez omietky)
Celková hmotnosť steny (bez omietky)
(mm)(mm)(mm)(mm)(kg/m2)
Standard5015050250362
Iso block50150150350364
Iso block50150250450366

Kotvenie systému


Obrazy sa spravidla upevňujú na stenu s háčikmi v tvare X. Pri háčiku v tvare X sa klinec vedie a tak sa nemôže v omietke zlomiť. Jednoduchý klinec udrží hmotnosť do 4 kg. Pre ťažké hmotnosti sa musí použiť dvoj- alebo trojklincový háčik v tvare X.

Väčšie obrazy, ľahšie nástenné regály a menšie nástenné skrine sa ukotvia do betónového jadra bežnou hmoždinkou. Kvôli hrozbe odlomenia v 5 cm vnútornej izolácii by mali byť hmoždinky zaťažené len s cca 30% hmotnosti.

Pri závesných stenách, schodiskových zábradliach atď. je možnosť vyhĺbiť vnútornú izoláciu a tak vytvoriť miesto na úchyt, ktorý sa vytvorí pripevnením dreveného klinu s rozmerom 4 x 6 cm. Tým sa zabráni zlomeniu skrutiek. Pred omietnutím by mala byť nanesená sieťka.

Ťažké upevnenia v interiéri, ako umývadlá, toaletné misy, ťažké nástenné skrine a pod. sa upevňujú pomocou hmoždín
určených na zavesenie ťažkých predmetov. Pri priečnom zaťažení sa hmoždina upevnení s montážnym cementom do vyhĺbenej 5 cm vnútornej izolácie. Tým sa zabráni jej zlomeniu.

Články


Túžite bývať vo svojom už za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®

Máte chuť realizovať sa a stavať si svoj „sen“ v podobe domčeka už teraz? Ak áno, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

Zdroj: www.polyform.sk, 22.06.2021

Výstavba domu už za 2 mesiace? Realita s Variant-Haus®

Pokiaľ sa s prichádzajúcou sezónou chystáte stavať a začať realizovať svoj „sen“, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

Zdroj: www.polyform.sk, 22.04.2021

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť: Prvý týždeň od začiatku stavby

Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Dôkazom tohto tvrdenia je rodinným dom v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš. Ako to vyzerá na stavbe domu po týždni od začatia stavebných prác?

Zdroj: www.uss.sk, 28.11.2014

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť: Plánujeme stavbu

Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Dôkazom tohto tvrdenia je rodinným dom v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš. Ako to vyzerá na stavbe domu po týždni od začatia stavebných prác?

Zdroj: www.uss.sk, 28.11.2014

Projekty


Prílohy